13 sierpnia

[RECENZJA PRZEDPREMIEROWA] Opowiedz mi o nim[RECENZJA PRZEDPREMIEROWA]
„Opowiedz mi o nim” otrzymałam dość niespodziewanie do zrecenzowania. Uwielbiam thrillery psychologiczne i jeszcze prowadzone tak, jak w tym przypadku, czyli z perspektywy różnych osób, to jedne z moich ulubionych książek. Całość czytało się super, ale to już doczytajcie dalej…


Z opisu książki dowiadujemy się, że będziemy czytać o trzech kobietach, które przeżyły coś strasznego. Jedna z nich jest świadkiem strasznego wypadku, druga stawia czoło mężczyźnie, który chce być więcej niż uprzejmy, a trzeciej zaginął mąż. Wydarzenia są powiązane ze sobą i odkrywanie po kolei ich historii jest bardzo ciekawe i intrygujące. Niemniej jednak, książka trzyma w napięciu tak mocno, że wręcz można czuć stres powodowany niepewnością, co wydarzy się dalej.

Akcja toczy się tak jak by w dwóch różnych momentach życiowych bohaterek, bo jest opisana w roku 2014 oraz w 2018. Cały zabieg jest wykonany po to, żeby czytelnik zobaczył, jakie są skutki pewnych zdarzeń i decyzji ludzkich, które wcale nie muszę mieć natychmiastowych konsekwencji, a mogą owocować, niestety, dopiero po latach. Czy pewne zdarzenia w naszym życiu mogą nas złamać, czy wręcz przeciwnie, w imię „co mnie nie zabije, to mnie wzmocni” postawić na nogi? Sami przeczytajcie i zapytajcie samych siebie, jak Wy byście się zachowali w takiej sytuacji.

Za to jaką Autorka jest interesującą osobą! Opis, który pochodzi z okładki książki mówi o niej wiele, zobaczcie:
„Carin Gerhardsen jest szwedzką pisarką i matematyczką. W młodości grała w tenisa i na saksofonie w zespole punkowym. W Szwecji dużą popularnością cieszy się jej seria kryminalna o policjantach ze Sztokholmu. Thriller „Opowiedz mi o nim” ukazał się w 2018 roku i został nominowany do prestiżowej nagrody Szwedzkiej Akademii Pisarzy Kryminałów w kategorii Najlepszy szwedzki kryminał.”

Sam fakt, że książka jest nominowana do nagród już zachęca czytelnika do tego, żeby samemu sprawdzić o co tyle szumu. No i powiem Wam, że faktycznie będzie i u nas po premierze wielka burza wokół tej książki. Już zbiera dobre opinie i ja też nie omieszkam takiej wydać, bo będzie to szczera recenzja.

Historie tych trzech kobiet, Sandry, Jeanette i Kerstin są z jednej strony dość bolesne, ale Autorka prowadzi tak czytelnika przez całą akcję, żebyśmy co chwilę otwierali szeroko usta i nie mogli wyjść z szoku. I to są cechy dobrego thrillera psychologicznego. Wtedy, kiedy nie wiesz, co się stanie, jak dalej potoczą się losy bohaterów, siedzisz w fotelu w pełnym napięciu… no powiedzcie mi, że nie tego oczekujecie o tego typu literatury!

Osobiście, po przeczytaniu tej książki, mam ochotę sięgnąć po inne, które wydane zostały z nazwiskiem Pani Gerhardsen na okładce. W końcu szwedzki kryminał, to klasyka gatunku i spodziewać się można po nim prawdziwego, mocnego kryminału. Ja już się przekonałam, że Carin wie o thrillerze dużo i potrafi ubrać to w słowa, a teraz sprawdzę kryminał.

„Opowiedz mi o nim” ode mnie dostaje 9/10 gwiazdek. Polecam ją gorąco. Już JUTRO premiera, więc czas rano biec do księgarni!
            Za możliwość przeczytania książki, dziękuję wydawnictwu Otwarte :)14 komentarzy:

 1. Ta książka od kliku dni przewija mi się przed oczami. Fabuła odpowiada temu, co lubię i chcę czytać więc na pewno zadbam oto, by znalazła się w moich rękach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekam od dłuższego czasu na te książkę. Już nie mogę się doczekać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam nadzieję, że kiedyś będzie mi dane sięgnąć po tę książkę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam thrillery psychologiczne, ten również planuje przeczytać ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajne zdjęcie. Wydawnictwo kojarzę jednak książki nie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak tak wysoko oceniasz tę książkę, to muszę poważnie zastanowić się nad jej kupnem :D Super recenzja ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wpisuje ten tytuł na moją liste.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zapowiada się ciekawie, na pewno zapamiętam ten tytuł :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo zachęcająca recenzja. Na pewno się za tym tytułem rozejrzę :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie mam ochoty na thriller, nawet, jeśli jest dobry :D pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie słyszałam jeszcze o tej książce. Opis jakoś niespecjalnie mnie zachęca i raczej odpuszczę sobie te historie. Raczej nie sięgam po takie książki, ale dobrze, że Tobie się podobała.

  OdpowiedzUsuń
 12. O! Napewno kiedyś do niej zajrzę!

  OdpowiedzUsuń
 13. Kryminały to nie moja bajka, oczywiście dzięki szkole. Czasem przeczytam, ale to może raz na rok :P

  OdpowiedzUsuń
 14. Thrillery polubiłam stosunkowo niedawno, jak dotąd trafiłam na sueor książki. Ten tytuł na pewno sobie zapamiętam.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2019 Wystukane recenzje