24 października

Rytuały wody [Zapowiedź]


     Kryminał, to jest to, co ja lubię najbardziej. "Rytuały wody" jest kontynuację "Ciszy białego miasta", która od początku zbierała i w sumie nada zbiera świetne opinie. Wydawnictwa nas rozpieszczają ostatnio premierami, ale ta będzie u mnie od razu na tapecie, jak tylko do mnie przyjedzie (a jest w drodze!).


     "Kontynuacja thrillera kryminalnego roku 2019 – "Cisza białego miasta"
      Trylogia białego miasta sprzedała się w ponad milionowym nakładzie i stała się światowym fenomenem. "Rytuały wody" to opowieść jeszcze mocniejsza i mroczniejsza niż "Cisza białego miasta". Nie brakuje w niej też oryginalnej domieszki baskijskiego klimatu.

      W górach zostaje znalezione ciało zamordowanej kobiety w ciąży. Została utopiona w zabytkowym celtyckim kotle z wodą i powieszona za nogi na drzewie. Sprawca ewidentnie inspirował się pochodzącym sprzed wieków rytuałem potrójnej śmierci. Okazuje się, że śledczy Kraken znał ofiarę — to jego pierwsza dziewczyna.

      Już pierwsze zabójstwo nasuwa przypuszczania, że mogą nastąpić kolejne. Wszystko wskazuje też na to, że na celowniku mordercy znajdują się przyszli rodzice, a jego ofiarą może stać się także sam Kraken. Śledztwo zostaje utajnione, policjanci boją się zbiorowej paniki, która ogarnęła Vitorię zaledwie kilka miesięcy wcześniej...

      W "Rytuałach wody" Eva García Sáenz de Urturi w mistrzowski sposób łączy trzymające w napięciu wątki seryjnych morderstw i rodzinnych tajemnic z niezwykłymi opisami zabytkowego miasta i emblematycznych miejsc prowincji Álava."


      Opis pochodzi od wydawcy, https://muza.com.pl/zapowiedzi/3326-rytual-wody-9788328712638.html

     Więcej szczegółów:
     Tytuł: "Rytuały Wody"
     Autor: Eva García Sáenz de Urturi
     Data premiery: 30 października 2019
     Wydawnictwo: Muza


     Z tego co widziałam, szykuje się już kolejna część tej, póki co, trylogii😊
Ale zajmijmy się tomem numer dwa! Trzeba brać się za czytanie czym prędzej. Czuję, że to będzie dobry wybór. 

A Wy? Macie w planach? Czytaliście pierwszą część (jeśli tak, dajcie znać jakie były Wasze wrażenia)? A może się skusicie teraz, tuż przed premierą kolejnej części?

     Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Muza, z którym współpracuję już od jakiegoś czasu i myślę, że obie strony są zadowolone, bo jednak co chwila sobie razem działamy.

 

8 komentarzy:

 1. Mam pierwszą część trylogii na półce, ale jeszcze nie znalazłam na nią czasu. Jak mi się spodoba, na pewno kupię drugą część.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przede mna jeszcze nieprzeczytana 1 część :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Widziałam już tę okładkę i wpadła mi ona w oko. Nie czytałam jednak pierwszej części i jakoś zbytnio mnie do tej historii nie ciągnie. Ale nie mówię jej „nie”.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam tę książkę i już nie mogę się doczekać aż w końcu przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kojarzę pierwszą część, ale na razie wolę erotyki ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie mam serii w planach, nie kupiła mnie. :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety nie znam poprzednich części, więc i ten tytuł sobie darowałam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie czytałam pierwszego tomu, więc i z tego póki co zrezygnowałam, ale może kiedyś się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2019 Wystukane recenzje