22 grudnia

Władcy czasu [ZAPOWIEDŹ]


     Kolejna premiera, która będzie miała miejsce w lutym. Trzeci tom trylogii białego miasta! Czekacie?

     "Władcy czasu" już robią furorę, bo dwie pierwsze części były absolutnie genialne. Ja bardzo czekam na dalsze przygody Krakena. Mam nadzieję, że utrzyma poziom.

To, co? Rzucę garścią informacji na jej temat:

Autor: Eva García Sáenz de Urturi
Tytuł: Władcy czasu
Data premiery: 26.02.2020
Wydawnictwo: Muza
Kategoria: kryminał/sensacja/thriller

Po rzucie na taśmę i zdobyciu nagrody kryminalnego thrillera roku 2019 i całkiem niedługo później wypuszczeniu na rynek drugiego tomu, wydawnictwo Muza uszczęśliwia czytelników. Teraz wszyscy fani Trylogii białego miasta czekają z niecierpliwością na kolejny tom! Ja również.

Podrzucę Wam jeszcze opis:

"Kontynuacja thrillera kryminalnego 2019 roku "Cisza białego miasta".

Trylogia białego miasta sprzedała się w ponad milionowym nakładzie i stała się światowym fenomenem. "Władcy czasu" to spektakularne zakończenie wszystkich wątków rozpoczętych w "Ciszy białego miasta". To ostatni tom przepełnionej baskijską kulturą i tradycją fenomenalnej serii.

Vitoria, rok 2019. Nieznany autor, ukrywający się pod pseudonimem Diego Veilzaz, publikuje powieść historyczną Władcy czasu. Jej akcja osadzona jest w średniowiecznej Vitorii, powieść natychmiast podobija serca czytelników.

Vitoria, rok 1192. Legendarny hrabia don Vela po dwóch latach nieobecności powraca z niebezpiecznej misji, jaką powierzył mu król Nawarry Sancho IV Mądry. Ze zdumieniem odkrywa, że jego własny brat poślubił jego narzeczoną, inteligentną i ambitną hrabiankę Onnecę de Maestu.

Unai López de Ayala – Kraken – musi rozwiązać zagadkę zabójstw popełnianych zgodnie ze średniowiecznym modus operandi. Wiadomo, że sprawca imituje morderstwa opisane w powieści Władcy czasu: truje jedną z ofiar proszkiem z hiszpańskiej muchy – średniowiecznego odpowiednika viagry, zamurowuje dwie ofiary żywcem, a jedną topi w rzece, zamkniętą w beczce razem z psem, kotem, kogutem i żmiją.

Śledztwo zaprowadzi Krakena do wieży Nograro, ufortyfikowanego donżonu, od tysiąca lat materiały wydawnictwa nieprzerwanie zamieszkiwanego przez pierworodnego dziedzica rodu. Unai odkrywa, że jego główny podejrzany cierpi na dysocjacyjne zaburzenie osobowości. Estíbaliz natomiast przeżywa bardzo niebezpieczny romans.

Kraken dowie się również, że powieść Władcy czasu ma wiele wspólnego z jego własną przeszłością. To odkrycie zmieni życie jego i jego rodziny."

Zachęca, prawda?
Macie w planach? Lubicie tego typu książki?
Osobiście uwielbiam i rzucę się na nią jak tylko nadarzy się okazja!

8 komentarzy:

 1. Czekam bardzo, zwłaszcza że dwa pierwsze tomy były świetne!

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie zabieram się za pierwszy tom, skusiły mnie te wszystkie recenzje. :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekam na tę premierę, aby móc przeczytać wszystkie części jedna po drugiej. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeszcze nie słyszałam o tej serii i raczej nie będę się za nią zabierać. Ta historia kompletnie nie jest w moich klimatach, więc nie będę się z nią męczyć. Ale trzeba przyznać, że okładka prezentuje się cudownie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytałam żadnej książki z tej serii i raczej mnie do niej nie sięgnie... Może kiedyś.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak bardzo czekam bo dwa poprzednie tomy są genialne <3

  OdpowiedzUsuń
 7. Chyba muszę się zapoznać z poprzednimi tomami

  OdpowiedzUsuń
 8. Czekam na tę książkę niecierpliwie, bo o dwóch pierwszych tomach słyszałam same dobre słowa. Mam nadzieję, że do jej premiery zdążę wyrobić się z poprzednimi :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2019 Wystukane recenzje