12 marca

Na sygnale [ZAPOWIEDŹ]


      Bardzo lubię tego typu książki. W ogóle tematy około-medyczne zawsze mnie bardzo interesowały. Dlatego, jak tylko zobaczyłam tę zapowiedź, to byłam mega ciekawa cóż to nam Autorka zaserwuje.     Łapcie od razu opis:

     "Na chodniku leży nastolatek, wykrwawiający się z rany kłutej. Zrozpaczona i zszokowana matka patrzy oniemiała, jak jej córka przechodzi bardzo silny atak astmy. Młody mężczyzna rzuca się pod pociąg w Sylwestra o północy.

     Niewielu ludzi wyobraża sobie życie w świecie, w którym takie sytuacje należą do codzienności.

     Dla ratowniczki medycznej Lysy Walder te i tysiące innych wezwań są częścią pracy. Lysa często widzi tragedie, przerażenie i stratę. Jest świadkiem wszystkich skutków dzwonienia pod numer 112, do największego i najbardziej zapracowanego serwisu pogotowia ratunkowego na świecie.

     Lysa jest pielęgniarką na ostrym dyżurze i ratowniczką medyczną od ponad 15 lat. W tej książce opowiada historie kryjące się za wyjącymi syrenami i migoczącymi niebieskimi światłami karetek oraz zdradza, jak to naprawdę jest mieć pracę, w której nieustannie staje się twarzą w twarz ze śmiercią i przeznaczeniem.

     Fascynujące i przyprawiające o dreszcze historie, opowiadające o gwałtownie przerwanych życiach, złamanych sercach, ale także o nadziei."

     Premierę ta książka będzie miała 25 marca.
Macie ją w planach?

11 komentarzy:

 1. Bardzo lubię tego typu książki. Nie tylko są ciekawe, ale również pokazują drugie oblicze pracy lekarzy i innego personelu medycznego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie książki bardzo mocno otwierają oczy na to jak ciężko inni pracują.

  OdpowiedzUsuń
 3. W pierwszej chwili ten tytuł skojarzył mi się z telewizyjnym serialem. :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja przyjaciółka jest pielęgniarką na SORze a jej mąż ratownikiem medycznym i chętnie przeczytałabym taką książkę żeby poznać ich pracę z innej strony niż ich opowieści,

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie miałam jej w planach, ale teraz po twoim poście oczywiście będę ja czytać. Już nie mogę się doczekać. Lubię książki traktujące o niuansach zawodów.

  OdpowiedzUsuń
 6. Oglądam serial o podobnej tematyce. Jednak tak sporadycznie, co do książki to raczej po nią nie sięgnę

  OdpowiedzUsuń
 7. Oooo tego nie znam. Ale myślę, że to będzie bardzo dobra książka. Ta praca do najłatwiejszych nie należy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mnie jakoś nie interesuje taka tematyka, a więc nie będę się łasic na tą książkę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Chyba to nie do końca moja tematyka :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Lubię takie książki, ale ta mnie tak nie do końca przekonuje do siebie. :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2019 Wystukane recenzje