02 marca

Niewidzialny człowiek [ZAPOWIEDŹ]


     Bookmorning! Tydzień zaczynam z zapowiedzią książki od Wydawnictwa Zysk i S-ka. "Niewidzialny człowiek"zawita na półkach księgarń już jutro.     Dzisiaj przyjechała do mnie paczka i nie będę ukrywać, że przy takich objętościach istanieje ryzyko, że jeszcze dziś ją pochłonę pomiędzy innymi lekturami!

     Łapcie opis wydawcy:

     "Jedna z najsłynniejszych powieści science fiction o zgubnych skutkach niebezpiecznych naukowych eksperymentów
     Do wiejskiej gospody przybywa mężczyzna w wielkim pilśniowym kapeluszu, od stóp do głów ubrany tak, że nie widać ani centymetra ciała. Nieznajomy jest zziębnięty i pragnie jedynie wynająć ciepły pokój. Prosi też, aby mu nie przeszkadzano, gdyż prowadzi bardzo ważne badania. Zaintrygowana tajemniczym gościem gospodyni usiłuje dowiedzieć się, kim on jest, skąd przybywa i dlaczego z jego pokoju wydobywają się dziwne dźwięki.
Niedługo potem wychodzi na jaw, że mężczyzna to naukowiec, który wynalazł sposób na... niewidzialność, przy okazji sam stając się niedostrzegalnym dla ludzkiego oka. Chciwość i chęć zdobycia profitów przejmują władzę nad jego umysłem do tego stopnia, że nie zawaha się nawet zabić, aby osiągnąć cel...
     Niewidzialny człowiek to jedna z najpopularniejszych książek prekursora nowoczesnej fantastyki Herberta George’a Wellsa, należąca do kanonu powieści fantastycznej i będąca źródłem inspiracji dla wielu współczesnych autorów i filmowych twórców.
      Film inspirowany powieścią w reżyserii Leigh Whannella z Elisabeth Moss, gwiazdą Opowieści podręcznej w roli głównej, w kinach w marcu 2020!
KLASYKA LITERATURY SCIENCE FICTION"


     Mnie sam opis już zachęcił, to tez klasyka a ja jej jeszcze nie znam więc muszę przeczytać. Później, jeśli spodoba mi się historia, polecę do kina!

     A Wy, czytaliście ją już kiedyś? A może jeszcze nie znacie? Dajcie koniecznie znać, jestem ogromnie ciekawa!

2 komentarze:

  1. Na pewno wielu wielbicieli tego gatunku czeka na premierę tej książki. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę, że sie na nią skuszę!

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2019 Wystukane recenzje