11 kwietnia

The King's Men


     Hej, hej! Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją książki "The King's Men" czyli trzeciego tomu serii All for the game. Dwie pierwsze zbierałby bardzo dobre opinie. Jesteście ciekawi czy ta jest równie dobra czy już leci równią pochyłą w dół? To zapraszam!

     Klasyfikowana jest ta seria jako młodzieżowa i faktycznie są to lekkie opowieści, które śmiało można podarować na przykład jako prezent nastolatkom.

     Łapcie opis:
     "Trzeci tom serii, która zachwyciła fanów w Polsce i za oceanem!

      Neilowi Jostenowi kończy się czas. Kiedy zjawił się na Uniwersytecie Palmetto, sądził, że nie przetrwa tam nawet roku. Teraz, gdy śmierć czyha za każdym rogiem, Neil ma więcej powodów, żeby żyć niż kiedykolwiek wcześniej.

       Przyjaźń z Lisami nie była dobrym pomysłem. Neil powinien zachować dystans i z nikim się nie wiązać, lecz ignorowanie Andrew nigdy nie należało do prostych rzeczy. Może kiedy obaj uznają, że nic ich nie łączy, Neilowi będzie łatwiej odpuścić. Jednak ostatnią osobą, którą powinien okłamywać, jest on sam.

      Neil chce dotrzymać obietnicy i pragnie poprowadzić drużynę do zwycięstwa. Aby to zrobić, jeszcze przez jakiś czas powinien unikać konfrontacji z Riko.

      Ale Riko nie jest jedynym potworem w jego życiu.

      Prawda może zabić ich wszystkich albo być jedyną szansą Neila na przetrwanie."

     "The King's Men" jest ostatnią częścią serii, czyli mamy trylogię. Zdarza się czasami, że każdy kolejny tom jest słabszy, pisany na siłę, bo Autorowi już brak pomysłu. Tutaj jest inaczej, Nora Sakavic rozkręcała się z każdą kolejną częścią, dlatego nieco szkoda, że to już koniec.

     Natomiast przyznać trzeba, że z tych trzech części, ta jest najbardziej trzymająca w napięciu. I z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że najlepsza. Wszystko się rozwiązuje, choć działo się wiele przez wszystkie tomy. Ciężko cokolwiek zdradzić, żeby nie było spojlerów, tym bardziej, że jest to jedna spójna historia i tak jak czytanie drugiego czy trzeciego tomu nie ma sensu bez znajomości poprzednich, tak nie ma co opowiadać o trzecim, bez zahaczania o zdarzenia wcześniejsze. Dlatego musicie ją przeczytać! Całą serię oczywiście!

     Choć nie jest to do końca mój klimat czytelniczo-książkowy, to polecam z czystym sumieniem. Dobra rozrywka, dużo się dzieje, więc i się człowiek nie zdąży zacząć nudzić, a przez kolejne strony brnie się ekstremalnie szybko.

     Ode mnie 8/10🌟
Mam nadzieję, że Autorka stworzy kolejne świetne książki, bo styl pisania ma genialny, potrafi zainteresować czytelnika, a to już połowa sukcesu.

     Macie ją w planach lub już czytaliście? Dajcie znać!

Wydawnictwu Niezwykłe ogromnie dziękuję za egzemplarz!Zapisuję oczywiście na liście przeczytanych książek w Olimpiadzie Czytelniczej 💗


www.posredniczka-ksiazek.pl/2020/03/olimpiada-czytelnicza-2020-podsumowanie.html?fbclid=IwAR0rRUGyrf76_bJlkYUGJ3P7lH1bSxBXFAHzDwpshe1LcUHUqgSbvWZaGmo

11 komentarzy:

 1. Nie czytałam jeszcze nic z tej serii, ale chętnie po nią sięgnę w wolnej chwili :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Tytuł może spodobać się mojej młodzieży, tym bardziej, że seria, chętnie podsunę pod rozwagę. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam jeszcze nic z tej serii,

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam w planach pierwszy tom, i to jeszcze w tym roku.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie miałam okazji zapoznać się z tą serią, ale może w wolnej chwili nadrobię ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam tej serii, ale brzmi naprawdę bardzo zachęcająco. 😊

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie słyszałam o tej serii, ale brzmi dosyć ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Raczej nie jestem zainteresowana tą serią :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Brzmi interesująco, ale nie wiem, czy sięgnę po tę serię, przytłoczona stosem wstydu. :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam trochę obaw przed młodzieżówkami, ostatnio mnie trochę nudzą, ale być może dam tej serii szansę ;) Jak skończy się ta cała sytuacja :P

  OdpowiedzUsuń
 11. Czytałam pierwszą część i jakoś mnie nie wciągnęła. Może kiedyś :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2019 Wystukane recenzje