02 września

Rytuał [PREMIEROWO]


        Book Evening! Dzisiaj dzień premier. Jest tak ogromny wybór, że ciężko się zdecydować. Wśród tych wszystkich książek znalazł się "Rytuał". Kryminał, debiut... czy warto po niego sięgnąć?     

      Greta Drawska debiutuje dzisiaj ze swoją pierwszą książką. Na tę chwilę można przeczytać w internecie informacje o tym, że jest to pierwszy tom serii. Dla mnie to ogromny plus, pod warunkiem, że spodoba mi się już pierwsza część. Czy ta mi się spodobała, to Wam opowiem za momencik i mam nadzieję, że niezdecydowanym pomogę zdecydować czy kupić czy nie :)

      Uwielbiam takie okładki! Po prostu jest świetna. Sugeruje już, co znajdziemy w środku i mi więcej nie było trzeba. Po co mi opis, po co mi blurby? Niepotrzebne. Kryminał biorę od razu, a później się zastanawiam czy był wart choćby odrobiny uwagi! Aczkolwiek, przypuszczam, że wiele osób zdecyduje się na lekturę widząc na okładce polecajki od Magdy Stachuli i Kasi Puzyńskiej.

     Do celu. O czym właściwe jest ta książka? Tutaj już możecie założyć, że tytuł ma ogromne znaczenie. Współgra z fabułą od pierwszych stron. A dlaczego? Zostaje odkryte brutalne morderstwo. Wszystko wskazuje na to, że było rytualne. A to za sprawą tego, że głowa jest przybita do drzewa, w oku wbita jest włócznia. Do tego pogański symbol i mamy rytualne morderstwo. Ale nie tak szybko!

     W tego typu powieściach ważni są dla mnie bohaterowie. W tym przypadku poznajemy dwoje. Wandę Just, panią prokurator, za którą ciągnie się przeszłość. Wraca do rodzinnego miasteczka, a w takich małych miejscowościach łatwo o duszny, ciężki klimat. Tak jest tutaj, bo grasuje zbrodniarz. Poznajemy również podkomisarza, który jest danym znajomym Wandy. Kobieta uważa, że wydaje się on zbyt poczciwy do takiej pracy. Może kryje się za tym coś więcej, coś bardziej mrocznego? Musicie doczytać sami.

     Uwielbiam takie książki, a do tego to debiut, które naprawdę ostatnio potrafią być świetne. Jeśli sięgniecie po tę książkę, to gwarantuję, że nie uwierzycie w to, że jest to pierwsza książka Grety Drawskiej. Zapowiada się, że będziemy mieć kolejną bardzo dobrą pisarkę kryminałów!

     "Rytuał" to kryminał taki,po który każdy miłośnik tego gatunku sięgnąć musi. Dostaniecie małe miasteczko, ciężką atmosferę, walkę o wpływy, a przy tym grasującego mordercę. Autorka przeprowadziła porządny research i dzięki temu powieść nabiera jeszcze więcej autentyczności. Cofanie się w przeszłość, która ma ogromny wpływ na bohaterów. Sami również muszą się zmagać z własnymi demonami, problemami. 

     Zapiszcie sobie nazwisko Grety Drawskiej, bo jeszcze nie raz nas zaskoczy i sprezentuje nam genialny kryminał. Przecież kiedy przy takim debiucie dołożymy jeszcze rozwój podczas pisania kolejnych powieści, to dostaniemy jeszcze lepsze książki, prawda? :) Nie mogę się już doczekać kolejnego tomu z Wandą i Piotrem w rolach głównych.

       Wydawnictwu Znak serdecznie dziękuję za egzemplarz i tak owocną współpracę. To była czysta przyjemność!3 komentarze:

  1. Jestem ciekawa tej książki i będę na nią polowała. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Brzmi trochę, jak dobry skandynawski kryminał, chętnie sięgnę :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Obiecująca książka. Mnie również okładka bardzo się podoba.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2019 Wystukane recenzje