24 listopada

Oczami Alexandry


      Book Morning! Dzisiaj przychodzę do Was z kilkoma słowami o książce z cyklu Wydawnictwa Czarna Owca: Thriller psychologiczny. Uwielbiam książki, które są wydawane pod tym szyldem, a czy ta jest równie dobra? Chodźcie dalej, opowiem!     

    "Oczami Alexandry" przyciąga wzrok na półkach w księgarniach swoją naprawdę ciekawą okładką. Później człowiek sięga po tę książkę, czyta opis i jest ciekawy tego co znajdzie w treści. Dlatego, kiedy Wydawnictwo zaproponowało ją do przeczytania i zrecenzowania... po prostu musiałam ją mieć!

     No dobrze, ale o czym właściwie jest ta książka? Poznajemy tytułową Alexandrę. Kobieta do tej pory wiodła cudowne, szczęśliwe życie u boku męża, Marca. Oprócz tego mieli dwie córeczki i generalnie nie zarzucilibyście im absolutnie nic. Ot, idealna rodzina. Ale do czasu... aktualnie kobieta jest zamknięta, wbrew swojej woli i jedyne co wie na temat świata zewnętrznego to to, co zobaczy w urywkach wiadomości. A w nich często pojawia się jej mąż, który jest zrozpaczony i błaga o jakiekolwiek informacje o swojej żonie.

     Jak to w takich sprawach bywa, w pewnym momencie policja zakłada, że kobieta nie żyje. Mają do tego prawo, bo znajdują jej zakrwawione oczy. Marc nie wierzy w to, co słyszy i dalej postanawia na własną rękę szukać ukochanej. Niestety, poszukiwania te i jego własne śledztwo doprowadzają go do informacji, jakich chyba żaden mąż nie chciałby poznać o własnej żonie.

     No muszę przyznać, że pomysł był dobry. Choć mam poczucie, że gdzieś to już było, gdzieś to już czytałam. Jak na thriller nie ma też takiego uczucia niepokoju, czekania z zapartym tchem na to, co się dalej wydarzy. Jak to w dreszczowcach bywa, akcja nie pędzi na łeb na szyję (ja chyba jednak wolę, jak jest wartka) i przez to nieco można się wynudzić.

    Kolejnym minusem jest to, że fabuła jest bardzo przewidywalna. Niby to nie zawsze coś złego, bo niekoniecznie chodzi o to, żeby czytelnikiem miotać, kręcić i zaskakiwać go, ale mimo wszystko im więcej niewiadomych, tym większa ciekawość.

    Plusem za to jest narracja. Lubię kiedy jest nieco podzielona i można poznawać historię z różnych stron. Tutaj akurat jest podział czasowy więc możemy powoli odkrywać co działo się wcześniej. Daje to lepszy pogląd na to, co miało wpływ na wydarzenia z teraźniejszości.

    Jest to debiut. Osobiście uwielbiam po nie sięgać, ponieważ są trzy opcje. Albo się zachwycę i będę sięgać po kolejne książki w ciemno, albo będzie przyzwoicie i dam szansę kolejny raz, albo będzie tak beznadziejnie, że rzucę książkę w kąt i zapomnę o autorze. Tym razem to ta druga opcja. Podobał mi się pomysł na tę powieść, ale coś nie do końca zagrało. Nie znalazłam w niej wielkiego wow. Mimo wszystko nie było źle i sięgnę po kolejną książkę autorki, aby przekonać się, czy się rozwinęła, czy jest lepiej, bo potencjał jest, według mnie, ogromny.

    Wydawnictwu Czarna Owca bardzo dziękuję za egzemplarz!2 komentarze:

  1. Tę książkę mam i na pewno kiedyś przeczytam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie odnajduję się najlepiej w klimatach tego typu, a przewidywalna fabuła też nie zachęca, więc tym razem chyba nie sięgnę...
    Ale okładka faktycznie intryguje! :)
    Pozdrawiam! włóczykijka z Imponderabiliów literackich

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2019 Wystukane recenzje