29 kwietnia

Blef


      Book Evening! Dzisiaj opowiem Wam o książce pod tytułem "Blef", zapraszam dalej!     


     "Blef" pojawił się w księgarniach nieco ponad dwa tygodnie temu, a ja, dzięki uprzejmości Wydawnictwa Prószyński i S-ka miałam okazję się z tą książką zapoznać. No właśnie... okazję, bo czy to była przyjemność czytelnicza czy istna porażka? Już Wam opowiadam!

     Musicie przyznać, że zarówno okładka, jak i blurb od Lee Child bardzo mocno zachęcają do przeczytania "Blefu". Sama nie mogłam oderwać od niej wzroku i już Wam mówię, czy również mojego czytelniczego oka nie mogłam oderwać od treści.

     Zaczniemy od tego, o czym jest w ogóle ta powieść. Wyobraźcie sobie, że znika Wasze dziecko. Ot, w drodze do koleżanki po prostu puf! i nie ma. Cała okolica szuka i szuka i zwyczajnie traci nadzieję na to, że dziewczynka wróci. I nagle, kiedy już wszyscy tę nadzieję stracili, po dwunastu latach, córka pojawia się w drzwiach swoich rodziców twierdząc, że została porwana i cudem uciekła. No właśnie, uciekła i okazuje się, że ktoś ją obserwuje i jej rodzinę. Jej brat ma ogromne podejrzenia i agenci FBI także. Czy  faktycznie wróciła, bo udało jej się wydostać z piekła, o którym opowiada? I czy w ogóle to ta sama dziewczynka? Nikt nie może się czuć bezpiecznie, a przecież to była taka spokojna, cudowna okolica i tu taka historia!

     No dobrze, moje kryminalno-thrillerowe serduszko zaczęło wrzeszczeć po przeczytaniu opisu: "To już było! To znów to samo" i faktycznie jakiś czas temu czytałam lub oglądałam serial o dokładnie tej samej fabule. Choć może był to film? W każdym razie tam to chłopiec nagle wrócił, nic nie mówił i był zamknięty w sobie, ale także wyglądało na to, że skądś udało mu się uciec, był przetrzymywany, torturowany w jakimś schronie, gdzie było ciemno. Ba, w pewnym momencie nawet pojawił się inny chłopiec. Nie mogę sobie przypomnieć tytułu, ale wiem, że to już było. I właśnie to mnie okropnie zraziło, ale stwierdziłam, że czemu nie sprawdzić, czy znajdę tu oryginalny pomysł i świetną powieść?

     Mimo, że faktycznie książka jest nieprzewidywalna, to mimo wszystko odczuwam ogromny niedosyt. Ogromna ilość rozdziałów, a przy tym próba budowania jakiegoś napięcia, jak na dreszczowiec przystało nie udałą się i ostatecznie mamy odgrzewany kotlet. Natomiast, to ja to tak odczuwam i myślę, że osoby, które ostatnimi czasy niekoniecznie miały styczność z taki motywem będą czytać  zapartym tchem, zwłaszcza jeśli lubią taką tematykę.

     Podsumowując, "Blef" to tytuł idealny i odzwierciedla treść, bo wierzcie mi, tam w środku, ktoś kłamie i to jest pewne, ale kto, to już musicie sami zagłębić się w lekturę i dowiedzieć się co i jak! Czy polecam? Tak, ale nie spodziewajcie się fajerwerków.

     Wydawnictwu Prószyński i S-ka dziękuję za egzemplarz!2 komentarze:

  1. Książka czeka już na moim czytniku.

    OdpowiedzUsuń
  2. Książki jeszcze nie czytałam. Od siebie mogę polecić "Odwróć wzrok". Świetny thriller, który zapewnia cały kalejdoskop emocji.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2019 Wystukane recenzje