20 czerwca

Będziesz tego żałować

 

    Book Morning! Dzisiaj o najnowszej książce Alicji Sinickiej, zapraszam!     


     "Będziesz tego żałować" jest najnowszą książką Alicji Sinickiej, a jeśli o mnie chodzi, to nie jest pierwsze nasze spotkanie i myślę, że nie ostatnie, bo już jest opisywana jako pierwszy tom serii Uwikłane. Jeśli o tę autorkę chodzę, to ja najchętniej sięgam właśnie po jej thrillery, czyli chociażby świetną "Stażystkę". Czy tym razem również zaskakuje, sprawia, że czytelnik odczuwa niepokój, a jednocześnie nie może oderwać się od treści? 

     Niżej zostawiam szczegóły:

     Autorka: Alicja Sinicka

     Tytuł: "Będziesz tego żałować"

     Cykl: Uwikłane

     Wydawnictwo: Kobiece

     Ilość stron: 360

     Data premiery: 19 maja 2021

     Gatunek: Thriller / sensacja / kryminał

     A teraz opowiem Wam, co znajdziecie w środku!

     Poznajemy główną bohaterkę w momencie gdy w jej życiu nie dzieje się zbyt dobrze. Rozstaje się z partnerem, który okazał się dość... nachalny. Facet nie chce dać jej spokoju po rozstaniu, a w międzyczasie jej przyjaciółkę brutalnie ktoś napada. To wszystko kumuluje się w głowie Igi i postanawia ona się przeprowadzić na osiedla marzeń myśląc, że tam będzie bezpieczna. Tylko czy elektronika, ochrona, mury mogą zapewnić spokojny sen?

     Okazuje się, że poza kilkoma dziwnymi zasadami pilnie strzeżone osiedle jest dla Igi rozwiązaniem. Okazuje się jednak, że z czasem to zaczyna wyglądać nieco inaczej. Czy aby na pewno przeprowadzka to był dobry pomysł?

     Atmosfera, jaką stworzyła Alicja Sinicka w tej książce jest, jak na dreszczowiec przystało, ciężka, duszna i przyprawia o mocniejsze bicie serca. Niby sytuacja dość typowa, bo kobieta czuje się zagrożona i postanawia się wyprowadzić do miejsca, w którym według niej będzie bezpieczna. To wszystko spowodowane jest przez mężczyzn. Jeden nie daje spokoju głównej bohaterce, a inny, choć może ten sam, atakuje jej przyjaciółkę. Nic dziwnego, że szuka schronienia, prawda? Tylko to osiedle może się okazać pułapką i tam również to mężczyźni grają pierwsze skrzypce. 

    Iga jest taką normalną kobietą i to, że jej paranoja rozrasta się do ogromnych rozmiarów wcale nie znaczy, że coś jest z nią nie w porządku. Ale o tym musicie przekonać się sami!

     "Będziesz tego żałować" to kolejna ciekawa powieść autorki, choć wcale nie zaskakuje jakoś specjalnie i mam wrażenie, że zaczyna się ona powtarzać i zakręcać wokół już stworzonych wcześniej historii. Tak czy inaczej, ta historia jest ciekawa i warto po nią sięgnąć zwłaszcza jeśli lubicie thrillery psychologiczne z lekkim domestic noir :)

     Wydawnictwu Kobiece bardzo dziękuję za egzemplarz!

1 komentarz:

Copyright © 2019 Wystukane recenzje