04 maja

Zmiana. Tom 1


     Dzisiaj mam dla Was na dobry początek tygodnia kilka słów o "Zamianie" Jolanty Sad. Od razu jest zasugerowane, że to dopiero tom pierwszy, a czy warto w ogóle sięgnąć, nie mówiąc o czekaniu na kolejny?     Autorka szaleje na platformie Wattpad. Jak się zagłębić w jej poczynania pisarskie, to znajdziecie tam kilka dobrze zapowiadających się tekstów. "Zmiana" również była właśnie tam i miała całe mnóstwo wyświetleń.

     W tej historii poznajemy Annę i Nicolasa. Dwoje głównych bohaterów. Ona jest dorosła, choć nie do końca w tej dorosłości się odnajduje, a on jest bardzo samotnym mężczyzną mimo, iż otacza go masa ludzi. I jak to bywa w tego typu powieściach, natykają się na siebie niby zupełnym przypadkiem. Nicolas wchodzi do knajpki, w której pracuje Anna i ta mu pomaga, z dobroci serca pożycza telefon, robi kawę. Problem polega na tym, że klient nie ma czym zapłacić, ona jest miła i za to zostaje zwolniona z pracy. Nazbyt duża kara? Widocznie pracodawca szukał byle powodu żeby się jej pozbyć. Dziewczyna się jednak nie poddaje, postanawia coś w życiu zmienić. Nie ma też wielu bliskich, z matką ma słaby kontakt, bo różnią się od siebie diametralnie. Natomiast ojciec nie żyje i choć Anna radzi sobie i brnie powolutku do przodu, to czy uda się jej zaznać szczęścia?

      No właśnie. Dziewczyna zaczyna nowe życie, wyjeżdża do innego miasta, poznaje nowych przyjaciół i wpada na Nicolasa. Być może tym razem faktycznie dobro wróci?

     Autorka napisała tę książkę świetnie. Jest przemyślana od pierwszej, po ostatnią stronę i wciąga, a to przecież ważne. Nie nudzi, nie masz ochoty odłożyć jej na półkę po kilkudziesięciu stronach. Jak sama Jolanta Sad zaznacza, to nie jest erotyk! I to ważna informacja, ponieważ w tej chwili mnóstwo takich pojawia się na rynku wydawniczym, a przecież nie każdy takie klimaty lubi. Natomiast Jolanta Sad pisze lekko, prostym językiem. Dzięki temu czyta się szybko i przyjemnie.

     Na koniec, już podsumowując, uważam, że to świetna książka. Znajdziecie w niej wiele emocji a narracja, trzecioosobowa pozwoli Wam wczuć się w bohaterów, widzieć ich świat tak, jak byście byli każdym z nich. Bardzo polecam, warto sięgnąć i przekonać się, że to ciepła opowieść o tym, że dobro wraca, a zmiany w życiu nie są złe, wręcz mogą spowodować, że będzie tylko lepiej.

     8/10🌟 ode mnie i wiem, że sięgnę po kolejne książki Autorki. Być może już na wattpad będę pochłaniać.

     Wydawnictwu Was Pos serdecznie dziękuję za egzemplarz!     
Zapisuję oczywiście na liście przeczytanych książek w Olimpiadzie Czytelniczej 💗


www.posredniczka-ksiazek.pl/2020/03/olimpiada-czytelnicza-2020-podsumowanie.html?fbclid=IwAR0rRUGyrf76_bJlkYUGJ3P7lH1bSxBXFAHzDwpshe1LcUHUqgSbvWZaGmo

7 komentarzy:

 1. Tym mnie - odbiorcę - "kupiłaś": "(...) to ciepła opowieść o tym, że dobro wraca, a zmiany w życiu nie są złe, wręcz mogą spowodować, że będzie tylko lepiej". Bardzo bliskie mojej filozofii życiowej.

  OdpowiedzUsuń
 2. niestety nie miałam okazji czytać jej tekstów, wolę jednak papierową wersję, więc może skuszę się na książkę :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaciekawiłaś mnie! Lubie takie książki, z fabułą może nie najambitniejszą, ale wciągające i potrafiące zaciekawić czytelnika. Z ogromną chęcią bym przeczytała! :) Pozdrawiam! włóczykijka z Imponderabiliów literackich

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie przekonuje mnie ta książka ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Próbowałam przeczytać kilka książek z Wattpada, ale za każdym razem rezygnowałam po kilku rozdziałach. Zdecydowanie wolę jeśli książka przeszła korektę, a przede wszystkim jakiś filtr wydawniczy. Nie lubię kopii.

  OdpowiedzUsuń
 6. Raczej po nią nie sięgnę. Nie mój klimat.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo chętnie sprawdzę, co ten tytuł ma do zaoferowania.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2019 Wystukane recenzje