05 października

Służąca [PRZEDPREMIEROWO]

 

     Hej! Lubicie książki Alicji Sinickiej, sięgacie po nie? Ja od momentu przeczytania "Stażystki" biorę w ciemno każdą kolejną! Dziś opowiem Wam o najnowszej, czyli o "Służącej". Zapraszam!     

     Premierę ma zapowiedzianą ta książka na 14 października, więc już tuż, tuż, a ja dzisiaj przychodzę z recenzją żebyście mogli jeszcze zdecydować czy warto czym prędzej zamówić, bo a nóż widelec... empik wyśle chwilę wcześniej? A to się zdarza! :)

     Jak już wspomniałam wyżej, sięgam po książki Alicji niemal w ciemno. Odkąd przeczytałam "Stażystkę" wiedziałam, że będę sięgać po kolejne thrillery tej autorki.W ten sposób całkiem niedawno sięgnęłam po świetną "Obserwatorkę" i teraz po "Służącą" :) A Wy, znacie, lubicie książki Alicji Sinickiej? Które czytaliście? A może wcale nie macie ich w planach? Dajcie znać, jestem ciekawa Waszych opinii!

     A teraz do celu. W tej powieści poznajemy Julię, dziewczynę, która sprząta domy. W ten sposób trafia na Państwa Borewskich. Ma u nich sprzątać. Ci jednak od razu proponują jej aby się do nich wprowadziła, na co się nie zgadza. Niby nic wielkiego, ot ustalenia dotyczące pracy. Wszystko zaczyna się robić dziwne kiedy Julia znajduje czarne sukienki z białymi kołnierzykami w wielkiej, starej szafie, a następnego dnia podczas pracy u swoich nowych klientów traci przytomność. Czy za drzwiami pozornie normalnego małżeństwa może znaleźć piekło na ziemi?

     Spodziewalibyście się, że w domu, który macie sprzątać, a który wcale nie wydaje się jakoś mocno zapuszczony i brudny, to w głowach jego właścicieli nie jest zupełnie czysto? Tak właśnie jest w tym przypadku. Julia musiała walczyć o życie, o sprawiedliwość, ale szczerze mówiąc to nierówna walka. 

     Główną bohaterkę polubiłam od razu. Nie można powiedzieć, że to naiwna kobietka, która wpadła w sidła dziwnych i złych ludzi. Niestety, przydarzyło jej się coś takiego i musi się z tym zmierzyć, a czy sobie poradzi? Musicie przeczytać sami. Natomiast ta ciemna strona mocy... czyli właśnie małżeństwo, które do siebie zaprosiło młodą dziewczynę jest naprawdę fascynujące. To, co siedzi w ich głowach to po prostu samo zło. Ciekawi czy ich syn jest jednakowy? No cóż, tego Wam nie powiem. Może się okaże, że to on będzie wybawieniem dla Julii? A może wręcz przeciwnie, będzie dla niej oprawcą? Kurczę, musicie przeczytać tę książkę!

     Alicja Sinicka z każdą kolejną książką mnie zaskakuje i pokazuje, że się rozwija pisarsko. Każdy kolejny thriller jest bardziej zakręcony, dziwniejszy, ale to ogromna zaleta. "Służąca" jest właśnie takim typem powieści, w której budowane jest napięcie od pierwszych stron. No powiem Wam, że jest po prostu świetna i polecam! Zwłaszcza jeśli lubicie thrillery z nutką domestic noir. 

     Wydawnictwu Kobiece serdecznie dziękuję za egzemplarz. To była czysta przyjemność!

AKREDYTACJA 16/05/20201 komentarz:

Copyright © 2019 Wystukane recenzje