30 listopada

Aforyzmy i mądrości Tyriona Lannistera


      Book Morning! Czy Wy widzicie, o czym ja dziś Wam opowiem? Tak, tak, Gra o Tron to nie do końca to, co ja uwielbiam najbardziej, ale mam wokół siebie ogromnych fanów więc musiałam sprawdzić cóż ten Lannister tam naopowiadał!     


     Po tę książkę sięgnęłam z ogromną ciekawością, ale także z ogromną obawą jak tu napisać o niej kilka słów. Dlatego będzie krótko, ale mam nadzieję, że treściwie.

     Myślę, że w tych krótkich formach kryje się wiele uroku. Zwłaszcza w takich powiedzonkach, z których można się szczerze uśmiać, a przy niektórych wzruszyć.

     No sami spójrzcie:

    „Moją bronią jest mój umysł. Brat ma swój miecz, król Robert ma młot, a ja mam umysł… umysł zaś potrzebuje książek, podobnie jak miecz potrzebuje kamienia do ostrzenia, jeśli, oczywiście, ma zachować ostrość”.

    Myślę, że tym cytatem już kupiłam wszystkich książkoholików. I powiem Wam, że bez względu na to, czy znacie serial, książki, czy też nie macie o nich pojęcia, to warto sobie złapać te aforyzmy, mądrości i poczytać, a może dzięki temu zapałacie miłością do Gry o tron? 

     A każdy fan właśnie Gry o tron znajdzie w tym cudnym, mały, przepięknie wydanym cudeńku wiele radości. Myślę, że na prezent jak znalazł!

     Wydawnictwu Zysk i S-ka serdecznie dziękuję za egzemplarz. Będzie przechodziła z rąk do rąk sprawiając wiele radości :)1 komentarz:

  1. Ja bardzo często spisują sobie aforyzmy, więc to coś idealnego dla mnie.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2019 Wystukane recenzje