10 stycznia

Zemsta ze skutkiem śmiertelnym

 

 


    Book Morning! Dzisiaj mam dla Was kilka słów o książce, której tytuł już wiele mówi. "Zemsta ze skutkiem śmiertelnym" dziś na tapecie!     

 

      Lubię sięgać po książki, spod skrzydeł Wydawnictwa Oficynka, bo często niepozorne okazują się fenomenalne. Kryminał? Proszę bardzo! Thriller? Oczywiście, na już znajdzie się propozycja. Tym razem jednak padło właśnie na ten pierwszy, czyli na kryminał.

     O czym jest ta książka? Główną bohaterkę, Magdę poznajemy w niekoniecznie pozytywnych dla niej okolicznościach. Chociaż prawda jest taka, że rozwód wcale nie musi być negatywnym momentem w życiu, prawda? Choć dla Magdy jest to trudna sytuacja i ciężko się jej odnaleźć, to życie jej nie rozpieszcza i na jej oczach ginie kobieta w wypadku samochodowym. Żeby tego było mało, kierowca ucieka z miejsca zdarzenia. W tym samym dniu zostaje porwane dziecko w centrum miasta. Nie za dużo takich dziwnych wydarzeń jak na jeden dzień? A może mają ze sobą coś wspólnego? I co w tym wszystkim robi Magda?

     Nasza główna bohaterka postanawia poprowadzić prywatne śledztwo w dwóch wyżej wspomnianych sprawach. Policji oczywiście jest to mocno nie na rękę. W końcu wizerunkowo będą leżeć jeśli cywil znajdzie rozwiązanie zagadki przed nimi. Co z tego wyniknie? Musicie sami sięgnąć po tę książkę i się przekonać!

   Jeśli znacie książkę "W jak morderstwo" tej autorki, to nie spotkacie się pierwszy raz z Magdą. Była ona również właśnie w tamtej powieści tak samo zaaferowana śledztwem. Tym razem ponownie jest na tropie porywacza, a być może i mordercy. I to taka postać, której nie da się nie lubić. Do tego wcinki humorystyczne powodują, że czyta się szybko.

    Autorka ma tak lekki styl, że polecać można jej książki osobom, które lubią zagadki kryminalne, ale niekoniecznie wplecione w fabułę, która jest brutalna, krwista, mroczna i bardzo ciężka. Tutaj Pani Gacek umieściłabym gdzieś w okolicach nawet komedii kryminalnej.

    W sumie, muszę przyznać, że to kolejna polska autorka, którą dopisuję do listy czytelniczej i na której powieści będę chętnie polować i czekać!

     Ode mnie 7/10 gwiazdek i szczerze polecam. Także na takie odcięcie się od mocnych thrillerów czy kryminałów. Tutaj znajdziecie odrobinę humoru, a przy tym śledztwo.

     Wydawnictwu Oficynka bardzo dziękuję za egzemplarz!1 komentarz:

Copyright © 2019 Wystukane recenzje