21 czerwca

Propozycja dżentelmena

 

     Hej, hej! Wiecie, że już trzeci tom Bridgertonów w tym wydaniu jest w księgarniach? Chodźcie dalej, opowiem Wam o nim!     


     "Propozycja dżentelmena" to już trzecia część serii wydana przez Zysk i S-ka tak przepięknie, że na półce prezentuje się bosko :) Nie jest nachalna, z gołymi klatkami piersiowymi mężczyzn, tylko właśnie nawiązuje do fabuły. No i oczywiście naklejka na okładce przypomina, że na netflix znajdziemy ekranizację, która swoją drogą również jest warta uwagi!

     To, co zaczniemy od danych dotyczących książki i opowiem Wam, o czym jest ta część, choć pamiętajcie, że mogą wpaść spojlery!

Autor: Julia Quinn

Tytuł: Propozycja Dżentelmena

Seria: Bridgertonowie, tom 3.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Data premiery: 18 maja 2021

Ilość stron: 472

    Tym razem wpadamy w baśń przeniesioną na bal Bridgertonów, choć podobną niezwykle do Kopciuszka. Sophie została przez macochę zmuszona do bycia służącą, mimo iż ta jest córką hrabiego. Dziewczyna się niczym nie przejmuje, ponieważ zostaje zaproszona na bal maskowy Lady Bridgerton. Nie spodziewała się, ale tańczyła w ramionach Benedicta czując się przy nim niczym księżniczka. Ale jeśli znacie bajkę o Kopciuszku to domyślacie się, że i w tym przypadku czar pryśnie gdy zegar wybije północ. Z jego strony to też nie jest obojętne i odkąd razem doskonale się bawili, nie może myśleć o nikim innym... no, może poza pokojówką, która wydaje mu się wyjątkowo urodziwa. Czyżby miłość miała rozkwitnąć w pałacu?

     Bardzo lubię zagłębiać się w świat Londynu tego właśnie sprzed lat. Tym razem również cała otoczka baśni, Kopciuszka, poszukiwania ukochanej, ale jednak opowiedziana zupełnie inaczej. Dodajemy do tego romans, dość nietypowy i Księcia, który niekoniecznie biegnie na poszukiwania ukochanej, ale ogląda się za służącą? Intrygujące, nieprawdaż?

      I pewnie spytacie, czy bohaterowie mi się spodobali, czy atmosfera była lekka, czy jednak ciężka? Postaci już są mi znane, ale powiem szczerze, że każdą nową, jaką autorka wprowadza do fabuły i tak każdy polubi, bo na każdej skupia się po równo i planuje jej cechy, zachowania i sytuacje, które się jej przydarzają. Natomiast, atmosfera jest lekka, przyjemnie się czyta i bardzo szybko, mimo, że końcówka jest mocno przewidywalna. Chociaż... co ja gadam, całość jest przewidywalna jeśli znacie bajkę o Kopciuszku! Mimo to jest to fenomenalna historia, z maleńką tajemnicą w tle, którą czytelnik pragnie czym prędzej odkryć.

     Co mam więcej powiedzieć, uwielbiam tę serię i polecam zarówno na upalny wieczór, dla relaksu, jak i na zimne, długie wieczory zwłaszcza dla tych, którzy najchętniej czekają aż zostanie wydana cała seria i pochłaniają jeden tom za drugim :)

     Wydawnictwu bardzo dziękuję za egzemplarz!

     A książkę zamówicie bez względu na to czy w formie papierowej, czy w e-book'u czy w audiobook'u tu:

2 komentarze:

Copyright © 2019 Wystukane recenzje