03 lipca

Kreol [PRZEDPREMIEROWO]

 

     Hej, hej, dzisiaj o książce ze zdjęcia, której premiera już całkiem niedługo, zapraszam dalej po więcej szczegółów!     


     "Kreol" to pierwszy tom serii Magnolia znanej autorki Meghan March. Swoją premierę będzie miała już 14 lipca i od razu podpowiem, że tego samego dnia wydany zostanie tom drugi!

     Ale przejdźmy do tego, o czym ta książka jest i czy zapowiada się na świetną serię, bo autorkę to chyba wiele osób zna, prawda? Ja również mam kilka jej powieści na półce :)

     Poznajemy Magnolię, kobietę, która w życiu łatwo nie miała i w przeszłości pałała się nielegalnymi interesami. Była święcie przekonana, że jeśli to rzuci, zapomni i zacznie żyć inaczej, to w końcu będzie miała tak po prostu spokojne życie, bo niestety lojalność, bycie silną kobietą nie gwarantują jeszcze bezpieczeństwa, o którym tak marzy.

     Z drugiej strony poznajemy bohatera, który przez piętnaście lat nie pojawił się nawet na moment w życiu Magnolii. Wyjechał przez nią i również przez nią, a raczej dla niej, postanowił wrócić. Nie mógł przestać o niej myśleć. Tylko ja się pytam: dlaczego tak długo? Ale na prawdziwe uczucie nie ma siły i dlatego Moses jedyne co ma na celu, to "żyli długo i było im zielono" z Magnolią :)

    Główną bohaterką jest kobieta, która nie dość, że musi podjąć bardzo trudne decyzje, to jeszcze okazuje się, że mężczyźni wokół niej zachowują się jak zazdrosne samce alfa. Jeden chce ją zdobyć, jeden zabić, jeden odzyskać, a ona ma w ogóle coś do powiedzenia? Postanowiła więc, że jakoś to przetrwa i w końcu zbuduje swoje życie na nowo. Jakież to irytujące podejście do kobiety! Wręcz powiedziałabym, że przedmiotowe. Ale nie ma to tamto, Magnolia to bardzo silna osoba i... no właśnie, co? Musicie przeczytać sami!

     Od pierwszych stron akcja dosłownie mknie. Nie da się tej książki odłożyć, bo dosłownie trzeba wiedzieć natychmiast co będzie za chwilę. To powoduje, że mieszanka odrobiny brutalności, ale także ogrom namiętności wcale nie powodują, że ma się wrażenie czytania po raz kolejny takiej samej książki. Wręcz przeciwnie, to coś, według mnie, ciekawego, nowego i nareszcie kobieta nie jest szarą myszką, a mężczyzna bogaczem, któremu wszystko wolno!

     Polecam! Przyjemna, lekka opowieść na wakacje!

     Wydawnictwu Editio Red dziękuję za egzemplarz!    

1 komentarz:

Copyright © 2019 Wystukane recenzje