10 sierpnia

Diddly Squat. Tylko krowa zdania nie zmienia.


      Hej, hej! Dzisiaj przychodzę z książką od Wydawnictwa Insignis, zapraszam dalej!     


     "Diddly Squat. Tylko krowa zdania nie zmienia." premierę miała 26 lipca i już wtedy pojawiła się w Legimi, więc można było nie tylko w formie papierowej po nią sięgnąć, ale także w ebooku, co dla wielu osób jest świetnym rozwiązaniem. Dla mnie również, choć uwielbiam mieć na półce książki w formie papierowej, to staram się czytać na czytniku, jeśli mam taką możliwość ze względu na to, aby nie zniszczyć swojego egzemplarza. I tak właśnie było w przypadku nowej powieści od Clarksona. A czy było warto po nią sięgnąć?

     To kolejna opowieść z pod pióra Jeremy'ego i tym razem ponownie zabiera czytelników na swoją farmę gdzie dzieje się bardzo dużo wbrew pozorom. To nie tylko sielanka. W tym tomie opowiada nam o krowach i wplata w historię bardzo dużo ciekawostek. No bo, czy wiedzieliście, że mogą one być śmiertelnym zagrożeniem? Pewnie, każdy z nas by od razu pomyślał, że takie zwierzę może nas choćby zadeptać, ale to nie jest tak banalne! Musicie sprawdzić sami. No i restauracja, o której możecie także usłyszeć w serialu, zobaczyć czy powstała, czy nie, a w Diddly Squat nic nie jest łatwe, to od razu mówię. Dawna owczarnia zamieniona na restaurację i już ludzie się burzą o parking przy sklepie, a co dopiero będzie jak każdy będzie chciał tam zjeść? O takich z jednej strony codziennych sprawach, a z drugiej bardzo nietypowych poczytacie właśnie w tej książce.

    Osobiście lubię słuchać Clarksona, bo robi to tak, że człowiek się nie nudzi. Dlatego od jakiegoś czasu sięgam także po jego książki. Choć w tej spodziewałam się więcej smaczków niż w serialu, a jednak mnóstwo rzeczy się powtarza, to nadal czytałam z uśmiechem na twarzy. Są momenty, kiedy przychodzi wzruszenie, a są i takie, gdzie można się uśmiać do łez. 

     Wyobrażacie sobie, że rolnik, który w zasadzie nie zarabia na swojej farmie, czerpie z tego tak ogromną frajdę, że tylko można mu pozazdrościć. Otóż tak, ogrom pracy, problemy, próby załatwienia pozwolenia na otworzenie restauracji, a także utrzymania sklepu, co też nie jest łatwe mimo kilometrowych kolejek. Wszystko to genialnie opisane spowodowało, że oderwać się od lektury nie mogłam. Coś niesamowitego.

    Dlatego, jeśli nadal się zastanawiacie czy warto... WARTO! Nie jest to długa książka, w sam raz do zabrania na długi weekend na plażę, czy do hamaku. No i do przeczytania dosłownie na raz, bo jak już się wpada na farmę Clarksona, to ciężko z niej wyjść.

     Recenzja powstała we współpracy z Wydawnictwem Insignis.2 komentarze:

Copyright © 2019 Wystukane recenzje